Kovové skříně, karototéky | kovove-skrine.cz

Kvalitní dílenský nábytek

Vybavení profesní či domácí dílny, to nejsou jen odkládací prostory na nářadí a materiál – různé kovové skříně a regály. To je i dílenský nábytek – rozmanité sestavy dílenských stolů a kontejnerů různých typů k nim – co pojmou všechny vaše pracovní pomůcky a nářadí i drobný materiál. Na nářadí se hodí i závěsné panely a držáky – Q-systém. A samozřejmě pevné a odolné dílenské stoly – ponky.

Velkým problémem v dílnách je často nedostatek místa. Co je řešením? Namísto vlastnoručně vyráběných či všelijak podomácku adaptovaných a montovaných skříní a stolů si pořiďte specializovaný dílenský nábytek. Dílenský nábytek je totiž speciálně navržen tak, aby prakticky uspořil místo tam, kde ho potřebujete. A aby spolehlivě plnil nároky – je vyřazená knihovna to pravé na bezpečné uskladnění menších strojů? Naše skříně s nosností až 800 kg to zvládne.

Kde tyto komponenty každé dobré profesní i kutilské dílny vzít?

Dílenské stoly – pracovní ponky

V domácí kutilské dílně, na servisním pracovišti i ve výrobě, promyšlené a variabilní pracovní stoly bezpečně plní nároky, které na ně můžete klást. Rám je z masivních ocelových profilů a třeba nosnost pracovní desky z masivní desky spárovky je až 500 kg, u profesionálních až 1 000 (skutečně celou tunu – tedy tolik, co váží osobní auto).

Dílenské stoly jsou neuvěřitelně variabilní – můžete si koupit i jednotlivé komponenty: jak samostatné nohy a desky. Montážní dílenské stoly mají zase výškově nastavitelné nohy – nebudete se nad nimi hrbit a křivit si záda.

Dílenské stoly – kam dáte nářadí

Dílna není samozřejmě jen dílenský ponk. Jsou to i nástroje a pomůcky, které chcete bezpečně schovat do skříňky či zásuvky. Nebo je mít po ruce, aniž byste se museli pokaždé někam pro ně sklánět. Co když už nemáte místo na regály?

pracovní ponk a skříňky

Tip: Dílenský stůl s kontejnerem a dvěma skříňkami ponk set DPS 25

Nejjednodušší varianta je koupit si rovnou celou sestavu, která vše potřebné obsahuje. Na výběr máte všemožné kombinace kontejnerů a zásuvek rovnou seskládaných do těch nejběžnějších a nejoblíbenějších konfigurací.

Pokud jste si koupili samotný dílenský ponk, nezoufejte. K němu si můžete dodatečně pořídit kontejnery, které pod něj umístíte. Natrvalo nebo podle potřeby, když zvolíte posuvný kontejner na kolečkách.

Dílenský nábytek – skříně

Dílenské skříně (policové skříně do dílen) je další kus vybavení, co vás ohromí svou účelností, variabilitou a masivností. Začneme třeba tím posledním. Dílenské skříně jsou vyrobeny z plechu tlustého 1 mm. To samo o sobě ukazuje na „poctivost“, s jakou jsou skříně konstruovány: nosnost zásuvky je 50 kg, police dvojnásobek – 100 kg a nosnost celého korpusu až závratných 800 kg. Protože se počítá, že si do skříňky uschováte i dražší nástroje, můžete si je bezpečně schovat za dvířka osazená cylindrickým zámkem.

Dílenská skříň SPD 11B

Tip: univerzální dílenská skříň SPD 11E 

Dveře skříně si můžete osadit držáky na nářadí, zásuvky rozčleňte plastovými vnitřními děleními. Přesně podle vašich požadavků, abyste vždy vše snadno, rychle a bez zbytečného hledání našli. A pokud máte drobných součástek a materiálu opravdu hodně: v tomto případě doporučujeme dílenské skříně s plastovými zásobníky – boxy. Že při výrobě skříněk pamatovali na to, že mohou sloužit i na odkládání drobných předmětů, ukazuje další „vychytávka“. Skříňky, co stojí volně na zemi, mají zvýšené okraje – rám, který brání, aby součástky spadly dolů. Masivní, variabilní, účelné.

Profesionální servisní vozíky

Potřebujete v dílně mezi dílenskými stoly přepravovat těžší předměty – třeba motory a jiná hmotnější zařízení? Servisní vozíky řady DPV jsou vyrobeny na konstrukčním základě zásuvkových skříní DPO. Celková nosnost korpusu takového dílenského servisního vozíku je až 150 kg. A nosnost zásuvky? Ty unesou třeba i 80 kg. Už plánujete, co dovnitř schováte? Dílenské vozíky jsou vybaveny centrálním zámkem doplněným o blokaci vysunutí více zásuvek. 

Máte „hlouběji do kapsy“? Zkuste řadu dílenského nábytku Economy!

Pro všechny, kdo si nejsou jisti, zda se jim investice do dražšího dílenského nábytku vyplatí, jsme připravili levnější řadu Economy. Potřebujete pracovní ponk? Economy řada nabízí samostatné dílenské stoly (s možností dovybavení pojízdným kontejnerem) i ponky s kontejnerem, co už je součástí stolu.

dílenský stůl a skříňky

Tip: EPS 11 Dílenský stůl Economy

Součástí řady Economy jsou i dílenské skříně a zásuvkou kontejnery. Prostě u Economy si za celou dílnu vybavíte za dobrý peníz.