Kovové skříně, karototéky | kovove-skrine.cz

Kartotéky a lístkovnicekartotéka

Éra počítačů paradoxně vede ke zvýšení naší spotřeby papíru: čím dál více dokumentů si z počítačů tiskneme a uchováváme. Ať už ve firmě nebo třeba v ordinaci, produkujeme desítky kilogramů potištěného papíru, který je potřeba přehledně třídit! Kam ho dát a mít v něm stále pořádek? Řešením jsou poctivé kovové kartotéky - klasický výrobek, který je však konstrukčně v souladu s požadavky moderní doby.

Kartotéky - přehledně především

Zdálo by se, že éra digitálních médií udělá tištěným dokumentům konec, pravdou je ale přesný opak. Dnešní spotřeba papíru na osobu překročila v České repulice 150 kg na rok, což je třikrát více, než před dvaceti lety. Viníkem je z velké části provoz kanceláří - řadu dokumentů prostě vytisknout a uchovat musíme, určitě o tom víte svoje. Nebýt k dispozici odolné a spolehlivé kartotéky – lístkovnice, nebylo by v našich silách tolik papíru uchovat a přehledně třídit. Kartotéky jsou koncipovány pro uchování velkých objemů a hmotností papírových dokumentů se zachováním třídění a přehlednosti.

Kartotéky - bezpečná a pohodlná manipulace

kartotéka

Moderní kovové kartotéky umožňují něco, co by před lety nebylo možné - pohodlně manipulovat plně naloženými zásuvkami - přesouvat jednou rukou třeba i třicet kilogramů a zároveň mít možnost vysunout bezpečně tuto těžkou zásuvku na 100%, aby se zpřístupnily i dokumenty u zadní stěny. To vše nabízí kartotéka v několika patrech nad sebou - a stále se musí jednat o víceméně subtilní konstrukci, která nenaruší estetické uspořádání veřejně přístupných prostor vaší kanceláře nebo ordinace.

Samozřejmostí je možnost centrálního zamykání a ochrana proti převržení - zábrana pro vysunutí dvou a více zásuvek najednou.

Praktická kartotéka může i dobře vypadat

Kartotéky si těžko pořizujeme na okrasu - jsou především funkčním vybavením. Přesto se dnes na estetickou stránku funkčního nábytku klade zvýšený důraz - při používání i při výrobě. Vaše nové kartotéky decentně doplní vzhled interiérů vašeho pracoviště při zachování stoprocentní funkčnosti a bezpečnosti práce.